28 lutego 2019

O EKOLBUD

EKOLBUD –
Konstrukcje stalowe i drewniane

Dlaczego warto współpracować z nami?

Odpowiedź jest prosta. Mamy wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej w szczególności z wykorzystaniem technologii szkieletowej. Nasza pierwsza firma rozpoczęła działalność w 1995 roku. Każdy kolejny rok przynosił nowe wyzwania i doświadczenia. W 2012 roku powołaliśmy spółkę Ekolbud sp.zo.o i poszerzyliśmy swoją działalność o technologię konstrukcji stalowych jak i wiązarów dachowych.

Dziś prowadzimy kompleksową działalność –  projektową, produkcyjną, montażową. Nie boimy się wielkich obiektów, ale podejmujemy się przy tym rozwiązania nawet tych mniejszych waszych potrzeb.

Firma EKOBUD jest połączeniem młodości z doświadczeniem, wizji nowoczesnych i efektywnych rozwiązań z realiami, a są nimi oczywiście optymalne koszty Waszej inwestycji. Podkreślmy, bo to ważne: Jesteśmy dla Państwa: profesjonalnym doradcą, elastycznym projektantem i rzetelnym wykonawcą!

Co możemy dla Was zrobić?

Podejmiemy się realizacji każdego obiektu przemysłowego, hal produkcyjnych, hal magazynowych, obiektu handlowego, służącego celom rolniczym, gospodarczym czy też mieszkaniowym. Dla naszej ekipy liczy się wasz cel i efekt, jaki chcecie osiągnąć. Jesteśmy elastyczni i zaprojektujemy rozwiązania potrzebne waszemu przedsięwzięciu. Wiemy, że wykonanie każdego z nich z naszych ekologicznych i oszczędnych systemów daje same korzyści. My wiemy jak zaprojektować i wybudować halę magazynowa, czy produkcyjną, wy wiecie jak halę wykorzystać.

Jak pracujemy?

Rozpoczynając inwestycje, organizujemy wszystkie formalności, projektujemy nawet nietypowe rozwiązania użytkowe, a następnie wznosimy obiekty przy użyciu sprawdzonej technologii, własnych maszyn i narzędzi. Oddając obiekt zawsze dajemy gwarancję! Wiemy, jak to jest dla Was ważne. Dbamy o to, by używać materiały najwyższej jakości. To daje Wam pewność.

Co dotąd wybudowaliśmy?

Głównie stawiamy hale produkcyjne i magazynowe stosując elementy prefabrykacji drewnianej konstrukcji dachowej. Obniża to znacznie koszty budowy, a system prefabrykacji gwarantuje wysoką jakość konstrukcji dachowych dla przemysłu i handlu oferując przy tym nieograniczone możliwości w kształcie wiązara, co sprzyja różnym rozwiązaniom. Maksymalna rozpiętość wynoszącą 30 m powoduje, że drewno lite znakomicie zastępuje znacznie droższe materiały jak stal, żelbet, czy klejone drewno, a to daje wymierny efekt zmniejszenia kosztów do nawet 50%.

Wśród obiektów dla rolnictwa wyprodukowaliśmy dotąd: stajnie, chlewy, obory, fermy drobiu a nawet ujeżdżalnie koni. Oferujemy dostosowane do waszych potrzeb i warunków terenowych wiaty magazynowe, chłodnie, magazyny do przechowywania płodów rolnych, garaże, wiaty na maszyny rolnicze, zadaszenia, wybiegi. Możemy zaprojektować i wykonać także innego typu budynki rolnicze.

Jakie stosujemy technologie?

System projektowania i wykonania oraz montażu firmy Ekolbud jest odpowiedzią na Wasze zapotrzebowanie. W dzisiejszych czasach chcemy budować szybko i tanio. To jest ważny cel. Jednocześnie inżynierowie ciągle pracują nad nowymi technologiami, aby zaspokoić nasze oczekiwania i potrzeby.

Wykorzystujemy technologię MiTek, która pozwala na nieograniczoną swobodę w projektowaniu i organizowaniu przestrzeni przy zmniejszeniu kosztów wykonania obiektu. Konstrukcje projektujemy w oparciu o specjalistyczne oprogramowanie RoofCon/ TrussCon – które jest aktualizowane przez MiTek Industries Polska – uwzględniające wszelkie zmiany w normach oraz prawie budowlanym.

Oferujemy również technologię alternatywną do konstrukcji z drewna, opartą na wykorzystaniu stalowych ocynkowanych profili zimnogiętych – lekka stal, typu Z,C,S. Znakomicie się ona wpisuje się w ekologiczny i oszczędny charakter naszej koncepcji budownictwa energooszczędnego. Budowa  obiektów w tej technologii w pełni zadowoli inwestorów z sektora rolnego oraz przemysłu i handlu nie mogących skorzystać z technologii drewnianej.

Poznaj naszą ofertę
Sprawdź nasze technologie
Poznaj nasze realizacje

Skontaktuj się z EKOLBUD