5 marca 2019

Budownictwo mieszkaniowe

Warto skontaktować się z naszą firmą już na poziomie projektowania domu, ponieważ możemy pomóc w zaoszczędzeniu przy budowie poprzez ekonomiczne zaprojektowanie Waszego domu.

Głównymi zaletami zastosowania naszej technologii są:

 • Projektowanie, wycena, doradztwo techniczne, produkcja i montaż i to wszystko za sprawą jednego przedsiębiorstwa
 • Możliwość zastąpienia ciężkiego stropu, który zarazem jest kosztowny poprzez zastosowanie wiązara dachowego który będzie również służył za strop przez co zmniejszą się koszty budowy domu
 • Możliwość wyeliminowania fundamentów pod ściany nośne, gdyż zastosowanie takiej technologii daje pełną dowolność aranżacji wnętrza na parterze bez konieczności stawiania słupów podporowych
 • Szybki i precyzyjny montaż

Wystarczy przekazać nam podstawowe parametry techniczne dotyczące:

 • rodzaju planowanego poddasza,
 • rodzaju pokrycia oraz ocieplenia
 • lokalizacji budowy

Na podstawie tych danych nasza firma doradzi, zaprojektuje i wyceni koszt wykonania konstrukcji zgodnie z Państwa oczekiwaniami.

Możemy zaproponować Państwu kilka rozwiązań:

 • Budynki jednorodzinne
 1. Wiązary z poddaszem nieużytkowym
 2. Wiązary z poddaszem użytkowym
 3. Nadbudowa na płaskich dachach (wiązar mansardowy)
 4. Konstrukcje na domy z dachem płaskim i łukowym
 • Budynki wielorodzinne
 • Obiekty użyteczności publicznej
 • Budownictwo szkieletowe

Wiązary z poddaszem nieużytkowym (typu Bungalow) 

Gdy planujemy taką zabudowę mamy możliwość zaoszczędzenia kosztów inwestycji poprzez zastosowanie wiązara, którego pas dolny będzie stanowił strop i jednocześnie sufit. Dzięki takiemu zastosowaniu eliminujemy ciężki i kosztowny strop, a tym samym możemy wykonać lżejsze ściany, a co za tym idzie tańsze fundamenty. Rozpiętość konstrukcji może wynosić do 30 mb bez konieczności stosowania pośrednich podpór – a to daje kolejne oszczędności. Takie rozwiązanie jest bardzo ekonomiczne i szybkie w realizacji. Montaż takiej konstrukcji zabiera naszym ekipom około 2 dni.

Wiązary z poddaszem użytkowym 

Zakładając maksymalne wykorzystanie powierzchni użytkowej na poddaszu warto korzystać od początku z doradztwa naszych konstruktorów, którzy zaprojektują dach spełniający najlepiej Państwa oczekiwania. Skorzystanie z naszego rozwiązania pozwoli na dowolne zagospodarowanie powierzchni na poddaszu, która będzie wolna od słupów podporowych. Pas dolny wiązara posłuży za strop i konstrukcję podłogi, a jednocześnie sufitu na parterze, dzięki czemu wyeliminujemy ciężki i kosztowny strop, oszczędzając przy tym sporo pieniędzy.

Nadbudowa na płaskich dachach (wiązar mansardowy)

W drugiej połowie XX wieku budowało się budynki z płaskim dachem, były to zarówno domy jednorodzinne jak i wielorodzinne. Przy wykorzystaniu technologii MiTek mamy możliwość nadbudowania dachu o konstrukcji mansardowej lub attykowej, która daje możliwość stworzenia dodatkowej kondygnacji. W ten sposób powstała przestrzeń pozbawiona jest słupów podporowych, dzięki czemu możemy urządzić ją w dowolny sposób. Ta metoda jest bardzo ekonomiczna i daje możliwość szybkiego rozbudowania istniejącego obiektu, dodając uroku naszemu domowi.

Budynki wielorodzinne

Podstawową zaletą wykorzystania naszej technologii jest szybkość realizacji oraz spore oszczędności, które można osiągnąć budując z nami. W zależności od etapu, na jakim Państwo jesteście, dostosujemy się do pierwotnych założeń lub proponujemy indywidualne rozwiązania konstrukcji dachu, który może być dowolny – od płaskiego poprzez skomplikowany dach wielopołaciowy czy  dach łukowy. Szybkość doradztwa technicznego ze strony naszych konstruktorów po ekspresowe wykonanie i montaż, daje komfort szybkiego oddania kolejnego etapu budowy.

Budownictwo szkieletowe 

Oferujemy także możliwość wykonania domu w konstrukcji szkieletowej. Jest to technologia lekkiego szkieletu drewnianego, które wszystkie główne elementy wykonane są z drewna – ściany, stropy i więźba dachowa. Domy takie nie odbiegają w niczym od tradycyjnych, a są tańsze i dają możliwość dowolnego usytuowania ścian oraz stworzenia dużych powierzchni użytkowych bez konieczności stosowania dodatkowych podpór. Istnieje możliwość wykonania obiektu na podstawie istniejącego projektu, bądź zleceniu naszej firmie kompleksową usługę od projektowania po wykonanie i montaż.

Nasza oferta obejmuje wykonanie, w zależności od oczekiwań klienta:

 • Dostawę prefabrykatów do montażu
 • Stan surowy otwarty
 • Stan surowy zamknięty
 • Stan deweloperski
 • Stan „gotowy pod klucz”

Konstrukcje płaskie i łukowe